Piosenki przedwojenne

Piosenki przedwojenne

 

Piosenki przedwojenne • lata 20 30

 

W repertuarze odnajdziemy piosenki z lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku. Niektóre z nich są bardziej znane, wykonywane niegdyś przez Mieczysława Fogga, Hankę Ordonównę czy Eugeniusza Bodo. Inne mniej znane, ale równie piękne przedstawiają ludzi i klimat z okresu przedwojennego. Piosenki są zagrane w mainstreamowych aranżacjach z nutką jazzowej melancholii.

 

Electro swing

Electro swing

 

Rejdophone • electro swing music

 

Rejdophone jest wybuchową mieszanką energetycznej muzyki lat 20-30 połączonej z nowoczesnymi beatami DJ’skimi. Taneczne rytmy charlstona i swingu podkreślone są współczesną electroniką, scretchami oraz improwizacjami. Autorskie teksty czasem nasączone ironią, a czasem melancholią wraz z melodiami tworzą pomost łączący urok starych piosenek ze współczesnością. Ukazują świat w krzywym zwierciadle, różne oblicza kobiet tych łagodnych, uległych oraz tych niezwykle zadziornych, co zresztą pozostaje niezmienne od wieków.
Rejdophone to fuzja nowego stylu ze starym, ekspresja podgrzewana saxofonowymi i wokalnymi improwizacjami granymi na żywo. Sami posłuchajcie...

 

 

 

 
Bzik

Bzik

 

Bzik • nowa muzyka

 

To muzyczna opowieść Ani o otaczającej ją rzeczywistości ukazanej w nieco krzywym zwierciadle. Piosenki muzycznie przeplatają jazz z popem i rockiem. Są to historie z życia wzięte, historie, które przydarzyły się jej i niejednemu z Was.

 

 

Chopin w barwach jazzu

Chopin w barwach jazzu

 

Chopin • koncerty

 

Finezyjnie wybrany zbiór utworów F.Chopina, przedstawionych we własnych jazzowych aranżacjach, pełnych zaskakujących zwrotów metrycznych i kontrastów. Piękny kolor harmonii chopinowskich jest pretekstem do improwizacji i wyrażania własnej wrażliwości. Do utworów instrumentalnych dopisane zostały teksty nawiązujące do odwiecznego tematu przemijania, czasem pełne zadumy, czasem zabawne, nierzadko malujące barwne, polskie pejzaże.

 

Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarkiX